Příběhy

Čelní pohled na budovu školy s běžeckým koridorem
Čelní pohled na budovu školy s běžeckým koridorem

Stavíme novou sportovní halu
Sportovní gymnázium ve svém areálu staví novou víceúčelovou halu se zaměřením na kondici svých žáků. O projektu se můžete více dozvědět například na stránkách brněnského deníku.

Volejbalový magazín
Volejbalový magazín

Byli jsme ve Volejbalovém magazínu
V roce 2019 o nás natočila Volejbalový profil Česká televize. Mluvilo se o našem šeftrenéru Eriku Nezhodovi, ale také o c
elé akademii Králova Pole. Na reportáž se můžete podívat na stránkách České televize.

Společné foto pro Agátku, po utkání s Olympem Praha (3:0)
Společné foto pro Agátku, po utkání s Olympem Praha (3:0)

#kapeckoproagátku
V loňské sezóně jsme uspořádali benefiční utkání a dražbu pro Agátku Říhovou, hráčku přípravek, který byla nucena svést daleko důležitější zápas, než je ten náš volejbalový. Pokud Vás její příběh zajímá, více se můžete dozvědět například na brněnském Deníku nebo na #kapeckoproagatku.

Společné foto pro Agátku, po utkání s Olympem Praha (3:0)
Společné foto pro Agátku, po utkání s Olympem Praha (3:0)

Představujeme nové dresy
Volejbalová akademie ve spolupráci se Sportovním gymnáziem a firmou Burik představila nové dresy. Jejich vývoj trval dva roky a Vy se o něm můžete dozvědět více zde.

Denisa Pavlíková v dresu žen VK KP
Denisa Pavlíková v dresu žen VK KP

Denisa Pavlíková
Smečařka v družstvu ženy VK Královo Pole
Datum narození: 13. 7. 2001 (juniorka)
Úspěchy: Mistr ČR EX-JKY 2017, 2018, 2019, 2. místo EX-KKY 2016, 2019, 3. místo EX-KKY 2018, 2. místo MČR st-ŽKY 2016, hráčka RD 2000 a nyní RD ženy
Původ: TJ Lokomotiva Trutnov - trenér Jiří Hauf

"Nabídka od pana trenéra Nezhody jít hrát volejbal a studovat sportovní gymnázium v Brně přišla úplně jako první a to už, když jsem byla v sedmé třídě. Postupem času o mně mělo více týmů zájem a v deváté třídě jsem se musela rozhodnout, jakou cestou se vydám. Bylo to velmi těžké, ale už od začátku, mě nejvíce lákalo Brno.

Úspěšně jsem zvládla talentové zkoušky a v září jsme nastoupila do prvního ročníku, který byl pro mě asi nejtěžším. S holkami, které jsem znala už dříve z reprezentace jsme si na vše rychle zvykly a společně jsme to dotáhly až k úspěšné maturitě. Nyní studuji na VUT obor chemie pro medicínskou aplikaci. Celé čtyři roky na Botance byly náročné, ale vždy na ně budu ráda vzpomínat."


Kateřina Kuníková ve finále extraligy juniorek 2019
Kateřina Kuníková ve finále extraligy juniorek 2019

Kateřina Kuníková
Smečařka v družstvu ženy VK Královo Pole
Datum narození: 11. 6. 2001 (juniorka)
Úspěchy: Mistr ČR EX-JKY 2018, 2019, 2. místo EX-KKY 2016, 2019, 3. místo EX-KKY 2018, hráčka RD 2000
Původ: Polná - trenéři rodiče, KCTM Vysočina - Zdeněk Meitner

"V roce 2015 jsem byla na letním soustředění v Luhačovicích, kde trénoval Erik Nezhoda. Na konci soustředění jsem dostala nabídku jít hrát volejbal a studovat 9.třídu v Brně. Bylo to pro mě velmi narychlo, tak jsme se nakonec domluvili, že budu jezdit do Brna občas na tréninky a budu hrát s holkami Český pohár starších žákyň. V Listopadu jsem se přihlásila na talentové zkoušky na Sportovního Gymnázia Ludvíka Daňka, které proběhly v lednu. Po úspěšných zkouškách jsem v září nastoupila na Botanku. Ze začátku bylo těžké si zvyknout na nový režim, skrz více tréninku a novou školu, ale zas teď když už je to všechno za mnou, je těžké si na to odvyknout. Letos jsem úspěšně odmaturovala a nastoupila jsem na Masarykovu Univerzitu na obor Osobní a kondiční trenér."


Zuzana Kamasová dostává zlatou mediali na MČR žákyň
Zuzana Kamasová dostává zlatou mediali na MČR žákyň
Zuzana Kamasová

Smečařka v družstvu U-19 VK Královo Pole
Datum narození: 12. 6. 2004 (kadetka)
Úspěchy: Mistr ČR st-ŽKY 2018 (U. Hradiště), 1. místo EX-JKY 2020, 2. místo EX-KKY, hráčka RD 2004
Původ: Vsetín (trenérka maminka, TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště - trenér Petr Plaček)

​"
V 1. třídě, kdy jsem začínala hrát barevný volejbal na Vsetíně, jsem věděla, že mě volejbal baví a chtěla bych ho hrát na profesionální úrovni. V 7. třídě jsem začínala hostovat v Uherském Hradišti, kde jsem měla možnost se poprvé setkat s kvalitním volejbalem. Mé cíle se stále navyšovaly a chtěla jsem být ještě lepší. Dostala jsem se do reprezentace a mé volejbalové schopnosti, potřebovaly kvalitnější soupeře, než mi nabízelo Uherské Hradiště. Dostávala jsem spoustu nabídek od extraligových týmů a vybrala jsem si KP Brno, protože je nejlepším klubem a nejvíce mi sympatické. Jsem ráda, že právě tady se můžu dál zlepšovat."


Marie Rožnovjáková s číslem 14 v dresu reprezentace
Marie Rožnovjáková s číslem 14 v dresu reprezentace

Marie Rožnovjáková

Univerzálka v družstvu U-19 VK Královo Pole
Datum narození: 29. 4. 2004 (kadetka)
Úspěchy: 1. místo EX-JKY 2020, 2. místo EX-KKY, hráčka RD 2004, 
Původ: VSC Zlín - trenér Roman Kolařík

​"Když jsem v 6. třídě začínala hrát volejbal ve Zlíně, mým největším cílem bylo dostat se do reprezentace. V 8. třídě se mi to podařilo a to vedlo k tomu, přestoupit do kvalitnějšího týmu ve kterém můžu intenzivně trénovat a hrát proti kvalitním týmům. Vybrala jsem si KP Brno, protože mi to umožňuje a patří k nejlepším týmům v celé České republice. Teď jsem ve 2. ročníku na sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka. A i přes všechny překážky chci stále hrát volejbal a splnit si své volejbalové sny."


Webové stránky zdarma